Fabula stara jak świat: mamy oto bowiem przystojnego architekta Karola Górskiego (w tej roli Jan Piechociński, na zdjęciu) i jego piękną żonę Marię (Danuta Kowalska). Tytułowy Karol nic sobie nie robi z małżeńskiej przysięgi wierności. Ba, skoki w bok to jego codzienność, ponieważ na mieście ma nie jedną, ale aż 3 kochanki! Irena (Jolanta Nowak), Paulina (Marta Klubowicz) i Wanda (Dorota Kamińska) nic o sobie nie wiedzą, ale … do czasu!
Rola niewiernego męża oraz namiętnego kochanka stała się prawdziwym przekleństwem dla jej odtwórcy – Jana Piechocińskiego. Autor wielokrotnie w wywiadach narzekał, że zaszufladkowanie go w roli amanta i to przez kilka dobrych lat sprawiło, że nie otrzymywał ciekawych propozycji.
Jak na ówczesne czasy siermiężnego PRL-u film, w którym aż roiło się od odważnych scen rozbieranych, przyciągnął do kin miliony widzów. Nie wszyscy też wiedza, że scenariusz do tego filmu napisała Ilona Łepkowska, której za niedługo przypadnie nieoficjalny tytuł „królowej polskich seriali”.
A czy Ty tez się kochałaś w Karolu?
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *