Wyświetlanie 1–40 z 101 wyników

 • Karta 18 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 2006?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 2006, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 2006.
  • Rok 2006. Wydarzeń tyle, że można by spokojnie obdarzyć nimi kilka innych lat. Angielskojęzyczna wersja Wikipedii osiągnęła 1 mln haseł, odkryto pierwszy przypadek wirusa ptasiej grypy H5N1 w Polsce, także w tym roku miała swój debiut serial “Ranczo” przez który przewinęła się cała plejada polskich aktorów, w USA urodził się 300-milionowy obywatel, no i naukowe rozczarowanie dla wielu – Pluton zostaje przeklasyfikowany jako planeta, od tej pory jest uznawany za tzw. planetę karłowatą.
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 2006 na 18 urodziny – spraw przyjemność i podaruj nostalgiczną podróż w czasie do roku urodzenia Twoim Bliskim! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 2006. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 2006. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta 40 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 1984?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1984, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1984.                                                                                                                   
  • Rok 1984. Rok kontrastów, jakże charakterystycznych dla całej epoki PRL-u: z jednej strony kolorowa i pogodna “Akademia Pana Kleksa”, a z drugiej zabójstwo księdza Popiełuszki, z jednej strony premiera komedii “Seksmisja”, a z drugiej pułkownik Kukliński skazany zaocznie na karę śmierci. Ale powoli nadciąga nowe: Francja i Niemcy podpisali układ z Saarbrucken, który de facto zniósł granice pomiędzy tymi państwami. Nasi zachodni sąsiedzi (ci jeszcze bardziej na zachód od NRD) podbijają świat, wprawdzie teraz tylko muzyczny, bo singiel “You’re my heart, you’re my soul” duetu Modern Talking robi zawrotną karierę na parkietach całego świata. A w Stanach filmowy zawrót głowy: “Terminator”, Policjanci z Miami” i “Gliniarz z Beverly Hills”. Pamiętasz to?                    
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1984 – spraw przyjemność Tacie lub Mamie, Mężowi lub Żonie, Siostrze czy Bratu. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1984. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1984.  
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta 45 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 1979?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1979, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1979.                                                                                                                   
  • Rok 1979. Rok premier, “pierwszych razów” i debiutów na tak wielu polach, że wszystkie trudno wymienić. Margaret Thatcher została pierwszą w historii Wielkiej Brytanii premierem kobietą, (świat o niej jeszcze usłyszy), a Elton John, jako pierwszy zachodni piosenkarz, dał swój koncert w ZSRR. W Cortina d’Ampezzo odbył się pierwszy w historii konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, przyszłym narodowym sporcie Polaków po futbolu, choć na zjawisko zwane “małyszomanią” trzeba jeszcze będzie długo czekać. Sony wypuścił pierwszego “walkmana”, niedościgłe marzenie większej części polskiej młodzieży, a Philips pokazał pierwszą płytę kompaktową. No i na Saharze pierwszy raz spadł śnieg. Nowo wybrany papież Jan Paweł II rozpoczął swoje międzynarodowe wojaże, odwiedził swój kraj ojczysty oraz USA, gdzie po raz pierwszy wygłosił przemówienie na forum ONZ oraz jako pierwszy papież został przyjęty w Białym Domu. Wyjątkowy rok, jaki już nigdy się nie powtórzy!                                                                                       
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1979 – spraw przyjemność Tacie lub Mamie, Mężowi lub Żonie, Siostrze czy Bratu. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1979. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1979.  O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.                                                                                                                                                                 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta 50 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 1974?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1974, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1974.                                                                                                                   
  • Rok 1974. Zaczął się wprawdzie źle, bo od podwyżek cen alkoholu i benzyny, ale potem było już tylko lepiej. To rok, w którym wreszcie odbudowano Zamek Królewski w Warszawie. To także rok, który zapamiętamy głównie z sukcesów polskiej kinematografii: powstają tak kultowe filmy jak “Potop” czy “Janosik”, w których zarówno Pan Wołodyjowski, Kmicic oraz tytułowy zbójnik Janosik na stałe staną się wzorami do naśladowania dla tysięcy polskich chłopców. Entuzjaści piłki nożnej dostali skrzydeł, gdy polska reprezentacja szła jak burza przez Mistrzostwa Świata w RFN, by ostatecznie pokonać Brazylię i zdobyć tam trzecie miejsce. Wisienka na torcie – Grzegorz Lato został królem strzelców. Przeżyj to jeszcze raz…  
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1974 – spraw przyjemność Tacie lub Mamie, Mężowi lub Żonie, Siostrze czy Bratu. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1974. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1974.                                                                                                                                             
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta 55 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 1969?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1969, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1969.                                                                                                                  
  • Rok 1969.Ostatni rok dekady lat 60-tych był rokiem bardzo bogatym w znaczące wydarzenia. Richard Nixon został zaprzysiężony na 37. prezydenta Stanów Zjednoczonych, a na budynku Apple Records w Londynie odbył się ostatni występ grupy The Beatles. Po drugiej stronie oceanu rozpoczyna się plenerowy koncert w Woodstock, raj dla dzieci-kwiatów i mekka ruchu hippisowskiego, a James Brown już wtedy zapoczątkował taniec o nazwie breakdance. W Brazylii, legenda piłki nożnej, Pelé, strzelił swego tysięcznego gola. A pamiętacie kreskówki “Wilk i zając” naszych wschodnich sąsiadów, oraz amerykańską produkcję “Scooby Doo”? Obie pochodzą z tego samego roku! A Polska obchodziła 25-lecie powstania bytu, jakim był PRL. Na jego zakończenie trzeba będzie jeszcze jednak trochę poczekać…
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1969 – spraw przyjemność Tacie lub Mamie, Mężowi lub Żonie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1969. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1969 O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.                     
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta 60 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 1964?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1964, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1964.
  • Rok 1964. Rok pod znakiem wielkich nazwisk z całego świata: Martin Luther King z USA otrzymał pokojową nagrodę Nobla, a przyszły noblista, Nelson Mandela z RPA, został skazany na dożywocie. Leonid Breżniew obejmuje urząd I sekretarza Komitetu Centralnego KPZR z zadaniem umacniania komunizmu w krajach Europy Wschodniej i Środkowej, a w katedrze na Wawelu odbył się ingres arcybiskupi Karola Wojtyły, przyszłego papieża, który w obaleniu komunizmu będzie miał swój znaczny osobisty udział. To wtedy właśnie Francja i Wielka Brytania podjęły decyzję o budowie tunelu pod kanałem La Manche, a The Rolling Stones wydali swój debiutancki album. Rok 1964 to także początek wojny w Wietnamie. Odtąd nic już nie będzie takie samo…
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1964 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1964. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1964. 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta 70 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 1954?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1954, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1954.                                                                                                                  
  • Rok 1954  To był zdecydowanie dobry rok! Ukazał się debiutancki singiel Elvisa Presleya That’s All Right a w Mount Vernon w stanie Nowy Jork urodził się Denzel Washington, lubiany amerykański aktor. W Polsce urodził się wtedy Aleksander Kwaśniewski, w Wielkiej Brytanii opublikowano pierwszy tom powieści J.R.R. Tolkiena Władca Pierścieni, Japonia pokazała światu arcydzieło swojej kinematografii pt. “Godzilla”,  w USA zniesiono segregację rasową w szkołach a w Polsce można było obserwować całkowite zaćmienie Słońca! No i to właśnie wtedy przedsiębiorstwo Texas Instruments zaprezentowało pierwsze kieszonkowe radio tranzystorowe – rewolucja młodzieżowa zbliżała się wielkimi krokami! 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1954 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1954. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1954. 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na 100 Urodziny ToByłRok 1924

  50,00 69,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1924.  Starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym kredowym kartonie w formacie A4.  Znakomity i innowacyjny prezent na setne urodziny dla urodzonych w roku 1924.

  Rok 1924. W Polsce szaleje inflacja, kurs dolara to aż 10 mld 250 mln marek polskich, a nowa waluta – złoty polski – zostanie dopiero wprowadzona później w tym roku. W USA George Gershwin komponuje “Błękitną rapsodię”, a w ZSRR umiera Lenin. To na jego cześć miasto Piotrogród przemianowano na Leningrad. A w więzieniu w Landsbergu w Bawarii Adolf Hitler rozpoczął pisanie swojej książki “Mein Kampf”, by w 1939 roku jej treść wprowadzać w życie wszczynając najstraszniejszą z wojen. To w tym roku na świat przyszli Maria Koterbska, Kazimierz Dejmek i Bułat Okudżawa. Stefan Żeromski ukończył pisanie “Ludzi bezdomnych” a Władysław Reymont został laureatem literackiej Nagrody Nobla za powieść “Chłopi”. Kto pamięta, że to w tym właśnie roku powstał także koncern Mercedes-Benz ?

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1924 – spraw przyjemność Mamie, Tacie, Babci lub Dziadkowi.

  Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem!

  Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1924.

  Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać “personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ i wpleciemy w ciąg wydarzeń ze świata w odpowiednim miejscu. 

  PS. Zanim kupisz sprawdź Karta PREMIUM na urodziny – tam Twoje wydarzenie rodzinne umieścimy na najważniejszym, centralnym miejscu a data urodzin zostanie wyróżniona niczym w kartce z kalendarza.

  Zaufało nam już tysiące zadowolonych Klientów, byliśmy świadkami łez emocji i wzruszenia – dołącz do naszej tysięcy zadowolonych Klientów TO BYŁ ROK.

  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na 18 Urodziny To Był Rok 2006

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 2006, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 2006.
  • Rok 2006. Wydarzeń tyle, że można by spokojnie obdarzyć nimi kilka innych lat. Angielskojęzyczna wersja Wikipedii osiągnęła 1 mln haseł, odkryto pierwszy przypadek wirusa ptasiej grypy H5N1 w Polsce, także w tym roku miała swój debiut serial “Ranczo” przez który przewinęła się cała plejada polskich aktorów, a w USA urodził się 300-milionowy obywatel. I wielkie rozczarowanie dla wielu: Pluton zostaje przeklasyfikowany jako planeta, od tej pory jest uznawany za tzw. planetę karłowatą.
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 2006 – spraw przyjemność i podaruj nostalgiczną podróż w czasie do roku urodzenia Twoim Bliskim! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 2006. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 2006. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na 18 Urodziny ToByłRok 2005

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 2005, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 2005.                                                                                                                  
  • Rok 2005. Pamiętny to był rok… W Watykanie po 27 latach pontyfikatu zmarł papież Jan Paweł II (kwiecień), poinformowano o odkryciu grobu Mikołaja, polska edycja Wikipedii przekroczyła próg
   100 000 haseł, a serial “Klan” po raz pierwszy osiągnął liczbę 1000 odcinków. Uruchomiono serwis internetowy “YouTube”, bez którego trudno sobie dzisiaj wyobrazić Internet, odkryto największą znaną liczbę pierwszą ale były i inne rekordy: Steve Fossett zakończył samotny lot dookoła świata na pokładzie samolotu GlobalFlyer, a w Planicy norweski skoczek Bjørn Einar Romøren ustanowił rekord w długości skoku. Ale absolutny rekord pobiło Państwo Środka: w Pekinie urodził się 1,3-miliardowy obywatel Chin…  
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 2005 – spraw przyjemność i podaruj nostalgiczną podróż w czasie do roku urodzenia Twoim Bliskim! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 2005. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 2005. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta Pamiątkowa na 20 urodziny TO BYŁ ROK

  Karta na 20 Urodziny ToByłRok 2004

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 2004, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym kredowym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 2004.                                                                                                                  
  • Rok 2004. Tak, tak – to dopiero w tym roku uruchomiono serwis społecznościowy Facebook, choć wydaje się, że jest z nami dużo dłużej. To w tym roku nastąpiło piąte rozszerzenie Unii Europejskiej.
   krajami przystępującymi były: Polska, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Malta, Cypr, Słowenia, Węgry oraz Słowacja, a dążenia demokratyczne dały o sobie znać także w Ukrainie, gdzie rozpoczęła się pomarańczowa rewolucja w Kijowie. Po raz pierwszy obchodzono w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 2 maja, a podczas XXVIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach Otylia Jędrzejczak zdobyła w wyścigu na 200 m stylem motylkowym pierwszy polski złoty medal olimpijski w pływaniu. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 2004 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 2004. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 2004. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta Pamiątkowa na 30 urodziny TO BYŁ ROK

  Karta na 30 Urodziny ToByłRok 1994

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1994, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1994.                                                                                                                  
  • Rok 1994.To nie był niestety rok pokoju… Plemiona Hutu i Tutsi w Rwandzie zaczęły mordować się ze szczególnym okrucieństwem, w Europie na Bałkanach trwało oblężenie Sarajewa, Aleksander Łukaszenka zdobył władzę na Białorusi, a pod koniec roku wojska rosyjskie wkroczyły do Czeczenii. Była jednak jedna jasna zorza na tym ponurym niebie: Polska złożyła wniosek o przyjęcie do Unii Europejskiej. A skoro już jesteśmy przy Europie – czy pamiętasz, że Edyta Górniak o mały włos nie wygrała wtedy “Eurowizji”? W Polsce przeżyliśmy wówczas takżę denominację złotego oraz … pierwszy odcinek “Mody na sukces” oraz “Familiady”. A propos filmów… To z tamtego roku pochodzą kultowe już dzisiaj ” Cztery wesela i pogrzeb” “Pulp Fiction” czy niezapomniany “Forrest Gump”. A więc … “Run Forrest, run!” Biegnij Forrest, biegnij i … wróć do roku 1994!
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1994 – spraw przyjemność i podaruj nostalgiczną podróż w czasie do roku urodzenia Twoim Bliskim! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1994. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1994. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na 35 Urodziny ToByłRok 1989

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1989, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1989.                                                                                                                   
  • Rok 1989. Ależ to był niesamowity rok! Rok, w którym wybuchła wolność w Europie Środkowej! Pierwsze, częściowo wolne wybory do Sejmu w Polsce wygrywa “Solidarność”. Zgromadzenie Narodowe wybrało na prezydenta generała Wojciecha Jaruzelskiego, a Tadeusz Mazowiecki otrzymał misję tworzenia rządu. W gospodarce jednak wcale nie działo się dobrze: cena 1 dolara USA przekroczyła 10 tys. zł, a niektóre artykuły podrożały w miesiącu nawet siedmiokrotnie! Nasi zachodni sąsiedzi rozpoczęli burzenie Muru Berlińskiego. Powiew wolności nie dotarł niestety na Daleki Wschód, gdzie komunistyczne władze za pomocą wojska krwawo stłumiły pokojową demonstrację na placu Tian’anmen w Pekinie…                                                                                                                         
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1989 – spraw przyjemność Mężowi lub Żonie, Siostrze czy Bratu lub Dzieciom. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1989. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1989.  O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.                                                                                                                                                                 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta Pamiątkowa na 40 urodziny TO BYŁ ROK

  Karta na 40 Urodziny ToByłRok 1984

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1984, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym kredowym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1984.                                                                                                                   
  • Rok 1984. Rok kontrastów, jakże charakterystycznych dla całej epoki PRL-u: z jednej strony kolorowa i pogodna “Akademia Pana Kleksa”, a z drugiej zabójstwo księdza Popiełuszki, z jednej strony premiera komedii “Seksmisja”, a z drugiej pułkownik Kukliński skazany zaocznie na karę śmierci. Ale powoli nadciąga nowe: Francja i Niemcy podpisali układ z Saarbrucken, który de facto zniósł granice pomiędzy tymi państwami. Nasi zachodni sąsiedzi (ci jeszcze bardziej na zachód od NRD) podbijają świat, wprawdzie teraz tylko muzyczny, bo singiel “You’re my heart, you’re my soul” duetu Modern Talking robi zawrotną karierę na parkietach całego świata. A w Stanach filmowy zawrót głowy: “Terminator”, Policjanci z Miami” i “Gliniarz z Beverly Hills”. Pamiętasz to?                                                                                                 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1984 – spraw przyjemność Tacie lub Mamie, Mężowi lub Żonie, Siostrze czy Bratu. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1984. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1984.  O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.                                                                                                                                                                 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta Pamiątkowa na 50 urodziny TO BYŁ ROK

  Karta na 50 Urodziny ToByłRok 1974

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1974, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym kredowym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1974.                                                                                                                   
  • Rok 1974. Zaczął się wprawdzie źle, bo od podwyżek cen alkoholu i benzyny, ale potem było już tylko lepiej. To rok, w którym wreszcie odbudowano Zamek Królewski w Warszawie. To także rok, który zapamiętamy głównie z sukcesów polskiej kinematografii: powstają tak kultowe filmy jak “Potop” czy “Janosik”, w których zarówno Pan Wołodyjowski, Kmicic oraz tytułowy zbójnik Janosik na stałe staną się wzorami do naśladowania dla tysięcy polskich chłopców. Entuzjaści piłki nożnej dostali skrzydeł, gdy polska reprezentacja szła jak burza przez Mistrzostwa Świata w RFN, by ostatecznie pokonać Brazylię i zdobyć tam trzecie miejsce. Wisienka na torcie – Grzegorz Lato został królem strzelców. Przeżyj to jeszcze raz…                                                                                                                              
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1974 – spraw przyjemność Tacie lub Mamie, Mężowi lub Żonie, Siostrze czy Bratu. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1974. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1974.  O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.                                                                                                                                                                 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta Pamiątkowa na 70 urodziny TO BYŁ ROK

  Karta na 70 Urodziny ToByłRok 1954

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1954, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1954.                                                                                                                  
  • Rok 1954. To był zdecydowanie dobry rok! Ukazał się debiutancki singiel Elvisa Presleya That’s All Right a w Mount Vernon w stanie Nowy Jork urodził się Denzel Washington, lubiany amerykański aktor. W Polsce urodził się wtedy Aleksander Kwaśniewski, jako jedyny do tej pory dwukritny prezydent kraju. W Wielkiej Brytanii opublikowano pierwszy tom powieści J.R.R. Tolkiena Władca Pierścieni, Japonia pokazała światu arcydzieło swojej kinematografii pt. “Godzilla”,  w USA zniesiono segregację rasową w szkołach a w Polsce można było obserwować całkowite zaćmienie Słońca! No i to właśnie wtedy przedsiębiorstwo Texas Instruments zaprezentowało pierwsze kieszonkowe radio tranzystorowe – rewolucja młodzieżowa zbliżała się wielkimi krokami! 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1954 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1954. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1954. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na Urodziny ToByłRok 1980

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1980, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1980.                                                                                                                   
  • Rok 1980. Rok wolności i pokoju, rok sportu, literatury i muzyki. “Solidarność” strajkami wywalczyła swoje oficjalne istnienie, zaczynając tzw. karnawał Solidarności, trwający aż do stanu wojennego wprowadzonego rok później, w Indiach do władzy dochodzi partia Indiry Gandhi. W Moskwie Władysław Kozakiewicz pokazuje swój słynny gest radzieckim kibicom. Taki sam gest Związkowi Radzieckiemu pokaże niebawem Ronald Reagan, nowo wybrany 40-ty prezydent USA, który ma swój trwały udział w obaleniu komunizmu w tej części świata. Muzyka ma swoje wzniosłe chwile: po raz pierwszy rusza festiwal w Jarocinie, który ukształtował całe pokolenie, ale w katastrofie samolotu pod Warszawą ginie Anna Jantar, na domiar złego szaleniec strzela do Johna Lennona. Świat w tym roku ma na ustach nazwiska dwóch wielkich Polaków: Lecha Wałęsy, przywódcy Solidarności, oraz Czesława Miłosza, który właśnie został uhonorowany Nagrodą Nobla. Cóż to był za rok!                                                                                                                                                                                
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1980 – spraw przyjemność Tacie lub Mamie, Mężowi lub Żonie, Siostrze czy Bratu. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1980. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1980.  O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.                                                                                                                                                                 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Urodziny 1930 rok

  Karta na Urodziny ToByłRok 1930

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1930, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1930!

  Rok 1930. Na świat przychodzą takie tuzy polskiej estrady jak Jak Suzin, Jan Ciszewski, Kalina Jędrusik czy Wiesław Gołas. Po raz pierwszy rozegrano piłkarskie mistrzostwa świata a mistrzem został .. Urugwaj! Wynalazki sypią się jak z rękawa: w sprzedaży po raz pierwszy pojawiła się przezroczysta taśma samoprzylepna a w sklepach – zamrożone artykuły spożywcze. A marszałek Piłsudski jedzie wypoczywać na portugalską Maderę. Świat nie wie jeszcze, że za kilka lat ten spokój zostanie brutalnie przerwany…  

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1930 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1930. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1930. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1930 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

   

   
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Rok 1931 Karta na urodziny

  Karta na Urodziny ToByłRok 1931

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1931, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1931!

  Rok 1931. Ileż się wtedy działo! W Rio de Janeiro odsłonięto 38-metrowy pomnik Chrystusa a w USA bandzior Al Capone został skazany na więzienie za przestępstwa podatkowe, w Hollywood zaprezentowano pierwszy film trójwymiarowy a w Warszawie urodził się Stanisław Królak,  przyszły polski zwycięzca Wyścigu Pokoju w 1956 r. To właśnie w tym roku ma premiera filmu Światła wielkiego miasta Charlie Chaplina z nim w roli głównej. Ze spisu ludności wynika, że populacja Polski wynosi 32 miliony, z czego niemal 10 milionów to osoby niepolskojęzyczne. Tej Polski już nie ma, ale szczęśliwie są osoby, które właśnie wtedy przyszły na świat!  

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1931 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1931. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1931. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1931 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta urodziny 1932

  Karta na Urodziny ToByłRok 1932

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1932, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1932!

  Rok 1932. Do wojny już niedaleko, ale świat jeszcze o tym nie wie… W Polsce opatentowano polski pistolet Vis, o którym warszawska młodzież będzie śpiewać piosenki podczas powstania warszawskiego, Adolf Hitler otrzymał niemieckie obywatelstwo a NSDAP wygrała przedterminowe wybory parlamentarne w Niemczech. Janusz Kusociński bije rekord za rekordem w biegach, a polscy piloci Żwirko i Wigura zwyciężają w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych by niebawem ponieść śmierć w wypadku.  To właśnie w tym roku polscy matematycy złamali szyfr Enigmy – niemieckiej maszyny kodującej. No i zmora najmłodszych: reformą szkolnictwa wprowadzono obowiązek szkolny na szczeblu
  szkoły powszechnej, czyli dzisiejszej podstawowej… 

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1932 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1932. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1930. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1932 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na Urodziny ToByłRok 1933

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1933, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1933!

  Rok 1933. To już dziewięćdziesiąt lat temu… Ależ to był rok, ileż się wtedy na świecie działo! Świat zmierza powoli do katastrofy jaką będzie II Wojna Światowa… Adolf Hitler obejmuje stanowisko Kanclerza Rzeszy, powstaje policja Gestapo a jedynie działającą partią staje się nazistowska NSDAP, polscy matematycy łamią kod niemieckiej Enigmy. To właśnie w tym roku na świat przyszły takie sławy jak Stanisław Janicki, krytyk filmowy i historyk kina oraz Jerzy Połomski, piosenkarz, popularny artysta estradowy lat 60. i 70. We Lwowie po raz pierwszy świat usłyszał o Wesołej Lwowskiej Fali, w której występowali m.in. Szczepcio i Tońko oraz po raz pierwszy widziano potwora z Loch Ness!  No i wisienka na torcie – to właśnie wtedy zniesiono prohibicję w USA!

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1933 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1933. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1933. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1933 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

   

   
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Nostalgiczny prezent na 90 urodziny

  Karta na Urodziny ToByłRok 1934

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1934, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1934!

  Rok 1934. Polska podpisała z Niemcami 10-letnią deklarację o niestosowaniu przemocy oraz pakt o nieagresji z ZSRR – dziś wiadomo, co były warte… Na świat przychodzą sławy polskiego aktorstwa i estrady: Andrzej Kopiczyński, słynny Stefan Karwowski z serialu “Czterdziestolatek”, Irena Santor, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, Wojciech Pokora, popularny aktor komediowy czy niezapomniany Jan Kobuszewski. W Polsce otwarto lotnisko na Okęciu w Warszawie a w USA Walt Disney zakończył pracę nad pierwszym filmem o Kaczorze Donaldzie.

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1934 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1934. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1934. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1934 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na urodziny 1935 prezent kartka

  Karta na Urodziny ToByłRok 1935

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1935, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1935!

  Rok 1935. Napięcie pomiędzy Polską a Niemcami rośnie: Adolf Hitler rozpoczyna zbrojenie powołując do życia Wehrmacht i zrywając traktat wersalski, to wiedzą wszyscy, ale czy wiedzieliście, że w Prusach Wschodnich na listę ksiąg zakazanych wpisano “Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza? W USA na świat przychodzą dwie sławy, które zawojują niebawem świat estrady i filmu: w stanie Missisipi urodził się przyszły król rock and rolla Elvis Presley, a w Nowym Jorku swoje przyjście na świat obwieścił Woody Allen, reżyser i jakże charakterystyczny aktor. W USA a w ogóle wiele się wtedy działo – rozpoczęto sprzedaż gry Monopoly oraz zastosowano pierwszy licznik parkingowy do pobierania opłat a Amerykanin Wallace Carothers wynalazł nylon. Prawdziwe rewolucje! 

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1935 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1935. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1935. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1935 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta TO BYŁ ROK 1936 na urodziny

  Karta na Urodziny ToByłRok 1936

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1936, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1936.                                                                                                                  
  • Rok 1936. Jeśli ktoś urodził się w tym właśnie roku, to ma się czym szczycić , bo jego przyjście na świat nastąpiło w naprawdę doborowym towarzystwie, by wymienić tylko kilka osobistości: Marian Kociniak, niezapomniany Franek Dolas z komedii “Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, Edyta Wojtczak, spikerka – jedna z ikon Telewizji Polskiej, Anna German, piosenkarka, laureatka wielu festiwali, czy Agnieszka Osiecka, autorka tekstów ponad 2 tys. piosenek. A w dalekiej Argentynie na świat przychodzi Jorge Mario Bergoglio, tak, tak – przyszły papież Franciszek. Świat zmierza jednoznacznie do wojny – na początek straszna wojna domowa w Hiszpani, gdzie Francisco Franco ogłasza bunt przeciw Republice.  Za zaledwie 3 lata wybuchnie piekło…                                                       
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1936 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1936. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1936. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Rok 1937 Karta TO BYŁ ROK urodziny

  Karta na Urodziny ToByłRok 1937

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1937, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1937.                                                                                                                  
  • Rok 1937. Ileż się wtedy dzieje! Do kin wchodzi animowany film z Kaczorem Donaldem w głównej roli a w Polsce, w Małkini na świat przychodzi Stanisław Tym, aktor i satyryk i to właśnie w tym roku Margaret Mitchell otrzymała nagrodę Pulitzera za kultową już powieść “Przeminęło z wiatrem”. W Japonii powstały firmy Canon oraz Toyota a w Chicago utworzono pierwszy na świecie bank krwi. Niestety, świat zmierza ku wojnie wielkimi krokami, w Hiszpanii trwa straszna wojna domowa, którą Niemcy traktują jak poligon doświadczalny – niemiecki Legion Condor zbombardował baskijską Guernikę w Hiszpanii a w stalinowskiej ZSRR zamordowano ponad 110 tys. osób polskiej narodowości. Z pozytywnych wieści – to właśnie w tym roku w Londynie został uruchomiony pierwszy telefoniczny numer alarmowy na świecie. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1937 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1937. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1937. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta TO BYŁ ROK na urodziny

  Karta na Urodziny ToByłRok 1938

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1938, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1938.                                                                                                                  
  • Rok 1938. Ileż wtedy emocji, choć świat zmierza ku wojnie. Niemcy najpierw przyłączają Austrię do Rzeszy, po czym po niesławnym Układzie monachijskim  uzyskują zgodę na aneksję części Czechosłowacji i zajmują Kraj Sudetów, a wojska polskie wkraczają na czechosłowackie Zaolzie. W Belgii urodziła się Violetta Villas, słynna polska piosenkarka, w Lublinie – Bohdan Łazuka, a w Krakowie – Bożena Walter, prezenterka telewizyjna. W Anglii węgierski wynalazca i dziennikarz László Bíró opatentował długopis a w Polsce, choć trudno w to uwierzyć, wyemitowano pierwszy w Polsce eksperymentalny program telewizyjny. No i wisienka na torcie – Jan Kiepura wystąpił po raz pierwszy w Metropolitan Opera a w biednej i pustynnej Arabii Saudyjskiej odkryto złoża ropy naftowej. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1938 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1938. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1938. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na urodziny 1940 TO BYŁ ROK

  Karta na Urodziny ToByłRok 1940

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1940, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1940.                                                                                                                  
  • Rok 1940. Trwa straszna wojna, kapituluje Francja i powstaje kolaborancki rząd Vichy ORAZ Rozpoczęła się powietrzna bitwa o Anglię pomiędzy niemiecką Luftwaffe a brytyjskim RAF-em. Jednak nie cały świat zdaje się ją dostrzegać – w USA podczas 12. ceremonii wręczenia Oscarów “Przeminęło z wiatrem” nagrodzono aż ośmioma statuetkami, a na ekranach w Stanach debiutuje Królik Bugs. Miną jeszcze 2 lata zanim USA włączą się do wojny… W Nowym Jorku urodził się aktor Al Pacino, a w San Francisco – Bruce Lee, amerykańska gwiazda kina akcji i filmów karate. Mimo wojny, to jednak dobry rok dla nauki, to właśnie wtedy zastosowano po raz pierwszy penicylinę (na myszach) w Anglii – rozpoczyna się era antybiotyków. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1940 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1940. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1940. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta TO BYŁ ROK na urodziny 1941

  Karta na Urodziny ToByłRok 1941

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1941, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1941.                                                                                                                          
  • Rok 1941. Trudny rok. Kolejny rok straszliwej wojny: trwa zagłada narodu żydowskiego, Niemcy napadają na ZSRR w ramach operacji “Barbarossa”, a japoński atak na amerykańską bazę wojskową Pearl Harbor na Hawajach powoduje włączenie się USA do wojny. Rok 1941 miał jednak i jaśniejsze karty, bo to właśnie wtedy przyszły na świat takie tuzy polskiego kina jak Pola Raksa, pamiętna Marusia z filmu “Czterej pancerni i pies”, czy Kazimierz Kaczor, słynny Leon Kuraś i nie mniej popularny Jan Serce z kultowych filmów emitowanych trzydzieści lat później. Polską scenę muzyczną wprost trudno sobie wyobrazić bez urodzonego w 1941 roku barda i poety – Wojciecha Młynarskiego, piosenkarki Heleny Majdaniec – przyszłej “królowej polskiego twista” czy legendy polskiej piosenki – Stana Borysa. No i Mirosław Hermaszewski, który trzydzieści siedem lat później, jako pierwszy i dotychczas jedyny Polak, odbędzie lot w kosmos.                                                                   
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1941 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1941. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1941. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.               
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta TO BYŁ ROK na urodziny 1942

  Karta na Urodziny ToByłRok 1942

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1942, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1942.                                                                                                                  
  • Rok 1942. Trwa wojenna zawierucha i choć do końca wojny jeszcze trzeba będzie poczekać, to Niemcy dostali pierwszego łupnia pod Tobrukiem, Armia Czerwona wyprowadza ofensywę spod Stalingradu, a bombowce RAF-u bombardują niemieckie miasta. To w tym właśnie roku przyszło na świat kilkoro artystów, bez których trudno wyobrazić sobie kilka późniejszych dekad: Krzysztof Klenczon, Piotr Szczepanik czy Jonasz Kofta. A na murach walczącej stolicy po raz pierwszy pojawia się słynna kotwica, znak Polski walczącej.                                                                                                             
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1942 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1942. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1942. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

   

  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Kartka TO BYŁ ROK urodziny 1943

  Karta na Urodziny ToByłRok 1943

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1943, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1943.                                                                                                                  
  • Rok 1943. Wojna trwa, ale powoli szala zwycięstwa zaczyna się przechylać na korzyść Aliantów. Niemcy rozpoczęli prace ekshumacyjne w Katyniu, w Warszawie wybucha powstanie w getcie żydowskim, Niemcy ponoszą klęskę w Afryce a włoski dyktator Benito Mussolini zostaje pozbawiony władzy i aresztowany, Włochy kapitulują. Rok 1943 to rok, w którym na świat przyszło wiele polskich sław: Lech Wałęsa, działacz opozycji antykomunistycznej, pierwszy przewodniczący NSZZ
   Solidarność; prezydent RP, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Marian Opania – aktor i artysta kabaretowy, Karin Stanek – piosenkarka, Bronisław Cieślak, odtwórca roli oficera MO Sławomira Borewicza w serialu telewizyjnym 07 zgłoś się czy Tadeusz Nalepa – legenda polskiego bluesa. W roku wojny i pożogi świat ujrzała też być może najpiękniejsza książka dla dzieci (i dorosłych!) “Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego… 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1943 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1943. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1943. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta Pamiątkowa na 80 urodziny TO BYŁ ROK

  Karta na Urodziny ToByłRok 1944

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1944, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym kredowym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1944.                                                                                                                  
  • Rok 1944. Wojna trwa i choć front wschodni zbliża się do Polski, to najczarniejsze karty narodu polskiego dopiero mają nastąpić. Armia Czerwona zlikwidowała trwającą 900 dni niemiecką blokadę Leningradu a w Normandii lądują Alianci – co jest największą operacją desantowa w historii. W Powstaniu Warszawskim polegli poeci Krzysztof Kamil Baczyński oraz Tadeusz Gajcy, trwa rzeź cywilnych mieszkańców miasta, a w Moskwie powstał zależny od ZSRR Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego, zalążek komunistycznego rządu po wojnie. Powstała też Milicja Obywatelska. Bez roku 1944 trudno jednak wyobrazić sobie polską scenę estradową – to wtedy właśnie na świat przyszedł Andrzej Rosiewicz, piosenkarz, kompozytor, satyryk, tancerz i choreograf, Michaj Burano, wokalista zespołu Niebiesko-Czarni, czy Andrzej Zieliński, kompozytor, pianista i wokalista zespołu Skaldowie.  
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1944 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1944. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1944. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta TO BYŁ ROK 1945 na urodziny

  Karta na Urodziny ToByłRok 1945

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1945, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1945.                                                                                                                  
  • Rok 1945. Wojna zbliża się do nieuchronnego końca – w słonecznej Italii rozstrzelano dyktatora i bufona Benito Mussoliniego, a drugi faszystowski satrapa z Niemiec popełnił samobójstwo w berlińskim bunkrze. Amerykanie zrzucają bombę atomową na Hiroszimę i Nagasaki. W Krakowie ukazało się pierwsze wydanie tygodnika “Przekrój” . Trudno wyobrazić sobie polską estradę bez takich sław które przyszły na świat właśnie w 1945 roku, jak Daniel Olbrychski, Jerzy Zelnik, Maryla Rodowicz czy Marek Grechuta. To właśnie w tym roku powołano do życia ONZ.
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1945 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1945. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1945. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta TO BYŁ ROK 1946

  Karta na Urodziny ToByłRok 1946

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1946, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1946.                                                                                                                  
  • Rok 1946. Rok po wojnie, w Polsce zaczyna się panoszyć komunistyczna władza, a na świecie rozpoczyna się tzw. zimna wojna – właśnie w tym roku określenia tego użył po raz pierwszy Winston Churchill. W Londynie odbyła się parada zwycięstwa wojsk alianckich, bez udziału żołnierzy polskich a w Polsce dbyło się referendum ludowe, sfałszowane przez władze komunistyczne. To w tym właśnie roku przyszedł na świat genialny aktor Piotr Fronczewski a Karol Wojtyła – przyszły Paież-Polak otrzymał święcenia kapłańskie. Aha – no i czy wiesz, że to właśnie w tym roku w Paryżu po raz pierwszy zaprezentowano bikini – dwuczęściowy damski kostium kąpielowy?
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1946 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1946. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1946. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta TO BYŁ ROK 1947 urodziny rocznica

  Karta na Urodziny ToByłRok 1947

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1947, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1947.                                                                                                                  
  • Rok 1947. Świat odbudowuje się po kataklizmie wojny. Polska pod naciskiem ZSRR odrzuca “Plan Marshalla”, plan pomocy gospodarczej dla Europy, ale dzielnie buduje socjalizm: w Polsce Wincenty Pstrowski w liście do górników wzywa do współzawodnictwa pracy i przekraczania norm. Powstają “Zakazane piosenki”, film Leonarda Buczkowskiego, pierwszy nakręcony w powojennej Polsce. W Nowej Soli urodził się Seweryn Krajewski, piosenkarz, przyszły lider zespołu Czerwone Gitary, a w Nowym Jorku zaprezentowano aparat do fotografii błyskawicznej Polaroid a przedsiębiorstwo AT&T pokazało pierwszy tranzystor. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1947 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1947. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1947. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.              
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta TO BYŁ ROK na urodziny 1948

  Karta na Urodziny ToByłRok 1948

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1948, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1948.                                                                                                                  
  • Rok 1948. Ależ bogaty w wydarzenia rok! Proklamacja niepodległości Izraela, w Japonii powstaje koncern motoryzacyjny Honda a w Polsce – Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca
   “Mazowsze”. To w tym właśnie roku na świat przyszedł Wojciech Mann, dziennikarz
   muzyczny, satyryk, prezenter telewizyjny oraz Krzysztof Materna – tak! obaj urodzili sięw tym samym roku. Inne sławy z tego rocznika to Jan Tomaszewski – legendarny bramkarz reprezentacji Polski, zdobywca trzeciego miejsca na Mundialu w RFN w 1974 r. i srebrnego na Olimpiadzie w Montrealu w 1976 r. czy też Bożena Dykiel – wspaniała aktorka komediowa. W Paryżu został zaprezentowany kultowy już Citroën 2CV. Ludność Polski wyniosła zaledwie 24 mln osób…   
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1948 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1948. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1948. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Kartka 1949 TO BYŁ ROK na urodziny

  Karta na Urodziny ToByłRok 1949

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1949, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1949.                                                                                                                  
  • Rok 1949. Komunistyczna władza umacnia się w Polsce, utworzono pierwsze PGR-y, a Konstanty Rokossowski zostaje mianowany ministrem obrony narodowej i Marszałkiem. Za obowiązujący w twórczości artystycznej przyjęto tzw. socrealizm. Ukazał się pierwszy numer “Świata Młodych”, urodziła się Danuta Wałęsa, przyszła pierwsza dama, żona przywódcy Solidarności, bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy, aktorka Ewa Szykulska, czy aktor i satyryk Janusz Rewiński. W Waszyngtonie został podpisany Traktat Północnoatlantycki powołujący do życia NATO. Świat wkracza w okres zimnej wojny.  
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1949 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1949. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1949. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta TO BYŁ ROK na urodziny 1950

  Karta na Urodziny ToByłRok 1950

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1950, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1950.                                                                                                                  
  • Rok 1950. Cóż to był za rok! ZSRR ogłosił, że dysponuje bombą atomową, a polskie Ministerstwo Rolnictwa poinformowało o zrzuceniu przez USA masowej ilości stonki ziemniaczanej na Polskę. Założono Europejska Unia Nadawców – popularną Eurowizję, choć telewizja była dopierio w powijakach. Ale jakie sławy przyszły wówczas na świat – Zbigniew Wodecki, piosenkarz i kompozytor, Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera czy Anna Jantar, jedna
   z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Dla polskiego sportu był to bardzo dobry rok – w Malborku urodził się Grzegorz Lato, polski piłkarz i medalista Mistrzostw Świata; w 1974 r. król
   strzelców mundialu w RFN,  a w Dobromierzu – Stanisław Szozda, polski kolarz i zwycięzca Wyścigu Pokoju. Ze Spisu Powszechnego wynikało, że w Polsce liczba mieszkańców wynosiła 25 milionów. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1950 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1950. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1950. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na Urodziny ToByłRok 1951

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1951, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1951.                                                                                                                    
  • Rok 1951. To już ponad siedemdziesiąt lat temu… Szósty rok pokoju od zakończenia wojennego koszmaru. Jednak zupełnie pokojowo wcale nie było: w Polsce komunistyczna władza bezwzględnie i okrutnie likwidowała pozostałości podziemia, a na świecie Chiny zajęły Tybet, rozpoczynając trwającą do dziś jego krwawą okupację. Na dodatek w Korei kolejny rok toczyła się wojna, która miała utrwalić podział półwyspu na dwa kraje, a w Izraelu właśnie powstawał “Mosad”. W Polsce trwa odbudowa kraju z wojennych zniszczeń, a pojawienie się marek samochodów takich jak osobowej “Warszawy” oraz ciężarowego “Stara” dało prawdziwy początek krajowej motoryzacji.  Urodzeni w 1951 mają bardzo elitarne towarzystwo, bo to właśnie wtedy na świat przychodzi także Olga Jackowska, zwana później “Korą”, Zbigniew Hołdys – późniejszy lider Perfectu, Przemysław Gintrowski – bard Solidarności, albo aktorzy takiej sławy jak Anna Dymna czy Zbigniew Zborowski… 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1951 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1951. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1951. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na Urodziny ToByłRok 1952

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1952, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1952.                                                                                                                  
  • Rok 1952. To już ponad siedemdziesiąt lat temu… Ależ to był rok, ileż się wtedy na świecie działo… To właśnie wtedy oficjalnie narodziła się nazwa PRL. Poza tym, na znak “przyjaźni polsko-radzieckiej”, Towarzysz Stalin decyduje postawić w Warszawie wśród wojennych zgliszczy Pałac Kultury i Nauki, który do dziś jest symbolem polskiej stolicy. Po raz pierwszy w krajach słowiańskich obchodzono dzień dziecka, a przy Związku Harcerstwa Polskiego powstaje oficjalny zespół “Gawęda”. Na świecie też sporo się dzieje: Elżbieta II wstępuje na tron w Wielkiej Brytanii a Albert Einstein odrzuca propozycję objęcia urzędu prezydenta Izraela. No i kropka nad i: w Kalifornii po raz pierwszy odbyły się wybory piękności Miss Universe – zwyciężyła … Finka!                                           
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1952 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1952. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1952. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
 • Karta na Urodziny ToByłRok 1953

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1953, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1953.                                                                                                                  
  • Rok 1953. To już 70 lat temu! Ależ to był rok, ileż się wtedy na świecie działo! Świat powoli dźwiga się z katastrofy jaką była II Wojna Światowa, a najczarniejsze lata komunizmu właśnie nadchodzą. Przy tym idzie postęp i nowe technologie: TVP rozpoczyna regularną emisję krótkich programów w każdy piątek, na tron wstępuje królowa Elżbieta (to zresztą też pierwsza koronacja transmitowana przez telewizję!) a w ZSRR umiera dyktator i zbrodniarz Józef Stalin, odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi. To też właśnie w tymże roku po raz pierwszy został zdobyty najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest, a dokonują tego Edmund Hillary wraz z Szerpą Tenzingiem Norgayem. No i to właśnie w roku 1953 ukazał się, hmmm…. pierwszy numer “Playboya” 😉 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1953 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1953. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1953. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.              
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page