Wyświetlanie 1–40 z 97 wyników

 • Karta 40 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 1983?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1983, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1983.                                                                                                                   
  • Rok 1983. Czterdzieści lat temu… Rok przełomów i przenikania się starego z nowym. Rok wzruszeń. Lech Wałęsa został uhonorowany pokojową Nagrodą Nobla, a papież Jan Paweł II odwiedza w więzieniu swojego zamachowca. Austriak Arnold Schwarzenegger otrzymał amerykańskie obywatelstwo, a sami Amerykanie mogli od tego właśnie roku kupić w sklepach pierwszy telefon komórkowy marki Motorola. W Polsce to koniec produkcji Syreny, ale świat poznaje nową odsłonę Fiata – Uno. Michael Jackson tańczy swój pierwszy moonwalk, debiutuje Madonna… Kto nie chciałby wrócić do świata z roku 1983?         
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1983 – spraw przyjemność Tacie lub Mamie, Żonie lub Mężowi. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1983. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, także z fotografią, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1983. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. Fotografię prosimy przyślij nam mailem w ślad za złożonym zamówieniem.  
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit!
  Wybierz kartę
 • Karta 50 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 1973?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1973, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1973.                                                                                                                   
  • Rok 1973. Pięćdziesiąt lat temu świętowano 500-lecie urodzin polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, a samolot IŁ-62 po raz pierwszy pokonał trasę z Warszawy do Nowego Jorku. Rok 1973 wyjątkowo obfitował w premiery kultowych filmów: „Wejście smoka” z supergwiazdą Brucem Lee, „Kojak” – a w tej roli Telly Savalas, oraz nowe przygody James’a Bonda, gdzie w rolę agenta 007 po raz pierwszy wcielił się Roger Moore, przez wielu uznawany za najlepszego w historii. Na rodzimym podwórku podobnie atrakcyjnie, bo to właśnie w 1973 roku po raz pierwszy zobaczyliśmy „Czarne chmury”, „Stawiam na Tolka Banana” czy genialną komedię Barei „Poszukiwany, poszukiwana”. To wtedy też po raz pierwszy socjalistyczna władza wprowadziła pierwszą „wolną sobotę” oraz rozpoczęła produkcję Fiata 126p, który na masową skalę miał zmienić obraz polskiego społeczeństwa na wsi i w mieście. No i ten pamiętny mecz na Wembley, który był wprawdzie „tylko” remisem, ale dał Polakom awans na Mistrzostwa Świata w RFN, gdzie polska reprezentacja zdobyła brąz. Ech, to był po prostu dobry rok!   
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1973 – spraw przyjemność Tacie lub Mamie, Żonie lub Mężowi. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1973. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, także z fotografią, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1973. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. Fotografię prosimy przyślij nam mailem w ślad za złożonym zamówieniem.  
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit!
  Wybierz kartę
 • Karta 60 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 1963?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1963, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1953.
  • Rok 1963. To pamiętny rok, zwłaszcza dla Ameryki – to wtedy Martin Luther King przed tłumem 250 tys. Amerykanów wygłosił przemówienie używając pamiętnych do dziś słów „Mam marzenie”, a inny wizjoner USA, John F. Kennedy, 35. prezydent, został zamordowany w Dallas – sprawa do dziś pozostaje jedną z największych niewyjaśnionych tajemnic współczesnego świata. W 1963 roku Watykan dopuszcza sprawowanie mszy w językach narodowych, a nie po łacinie, co jest prawdziwym rewolucyjnym przełomem. We Wrocławiu prawdziwy horror – szaleje epidemia ospy, a miasto poddane jest blokadzie przez kilka miesięcy. Inny horror, a właściwie thriller, wprawdzie tylko filmowy, serwuje widzom Alfred Hitchcock pokazując premierę „Ptaków”. A radziecka kosmonautka Walentina Tierieszkowa leci w kosmos. Nu wot, maładiec…
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1963 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1963. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1963. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit!
  Wybierz kartę
 • URODZINY 1953 70 LAT

  Karta 70 Urodziny NEW DESIGN Czym żył świat w roku 1953?

  59,00 69,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1953, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1953.                                                                                                                  
  • Rok 1953. To już 70 lat temu! Ależ to był rok, ileż się wtedy na świecie działo! Świat powoli dźwiga się z katastrofy jaką była II Wojna Światowa, a najczarniejsze lata komunizmu właśnie nadchodzą. Przy tym idzie postęp i nowe technologie: TVP rozpoczyna regularną emisję krótkich programów w każdy piątek, na tron wstępuje królowa Elżbieta (to zresztą też pierwsza koronacja transmitowana przez telewizję!) a w ZSRR umiera dyktator i zbrodniarz Józef Stalin, odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi. To też właśnie w tymże roku po raz pierwszy został zdobyty najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest, a dokonują tego Edmund Hillary wraz z Szerpą Tenzingiem Norgayem. No i to właśnie w roku 1953 ukazał się, hmmm…. pierwszy numer “Playboya” 😉 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1953 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1953. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1953. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.              
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1930

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1930, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1930!

  Rok 1930. Na świat przychodzą takie tuzy polskiej estrady jak Jak Suzin, Jan Ciszewski, Kalina Jędrusik czy Wiesław Gołas. Po raz pierwszy rozegrano piłkarskie mistrzostwa świata a mistrzem został .. Urugwaj! Wynalazki sypią się jak z rękawa: w sprzedaży po raz pierwszy pojawiła się przezroczysta taśma samoprzylepna a w sklepach – zamrożone artykuły spożywcze. A marszałek Piłsudski jedzie wypoczywać na portugalską Maderę. Świat nie wie jeszcze, że za kilka lat ten spokój zostanie brutalnie przerwany…  

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1930 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1930. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1930. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1930 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

   

   
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1931

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1931, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1931!

  Rok 1931. Ileż się wtedy działo! W Rio de Janeiro odsłonięto 38-metrowy pomnik Chrystusa a w USA bandzior Al Capone został skazany na więzienie za przestępstwa podatkowe, w Hollywood zaprezentowano pierwszy film trójwymiarowy a w Warszawie urodził się Stanisław Królak,  przyszły polski zwycięzca Wyścigu Pokoju w 1956 r. To właśnie w tym roku ma premiera filmu Światła wielkiego miasta Charlie Chaplina z nim w roli głównej. Ze spisu ludności wynika, że populacja Polski wynosi 32 miliony, z czego niemal 10 milionów to osoby niepolskojęzyczne. Tej Polski już nie ma, ale szczęśliwie są osoby, które właśnie wtedy przyszły na świat!  

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1931 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1931. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1931. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1931 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1932

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1932, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1932!

  Rok 1932. Do wojny już niedaleko, ale świat jeszcze o tym nie wie… W Polsce opatentowano polski pistolet Vis, o którym warszawska młodzież będzie śpiewać piosenki podczas powstania warszawskiego, Adolf Hitler otrzymał niemieckie obywatelstwo a NSDAP wygrała przedterminowe wybory parlamentarne w Niemczech. Janusz Kusociński bije rekord za rekordem w biegach, a polscy piloci Żwirko i Wigura zwyciężają w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych by niebawem ponieść śmierć w wypadku.  To właśnie w tym roku polscy matematycy złamali szyfr Enigmy – niemieckiej maszyny kodującej. No i zmora najmłodszych: reformą szkolnictwa wprowadzono obowiązek szkolny na szczeblu
  szkoły powszechnej, czyli dzisiejszej podstawowej… 

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1932 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1932. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1930. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1932 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1933

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1933, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1933!

  Rok 1933. To już dziewięćdziesiąt lat temu… Ależ to był rok, ileż się wtedy na świecie działo! Świat zmierza powoli do katastrofy jaką będzie II Wojna Światowa… Adolf Hitler obejmuje stanowisko Kanclerza Rzeszy, powstaje policja Gestapo a jedynie działającą partią staje się nazistowska NSDAP, polscy matematycy łamią kod niemieckiej Enigmy. To właśnie w tym roku na świat przyszły takie sławy jak Stanisław Janicki, krytyk filmowy i historyk kina oraz Jerzy Połomski, piosenkarz, popularny artysta estradowy lat 60. i 70. We Lwowie po raz pierwszy świat usłyszał o Wesołej Lwowskiej Fali, w której występowali m.in. Szczepcio i Tońko oraz po raz pierwszy widziano potwora z Loch Ness!  No i wisienka na torcie – to właśnie wtedy zniesiono prohibicję w USA!

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1933 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1933. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1933. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1933 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

   

   
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1934

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1934, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1934!

  Rok 1934. Polska podpisała z Niemcami 10-letnią deklarację o niestosowaniu przemocy oraz pakt o nieagresji z ZSRR – dziś wiadomo, co były warte… Na świat przychodzą sławy polskiego aktorstwa i estrady: Andrzej Kopiczyński, słynny Stefan Karwowski z serialu “Czterdziestolatek”, Irena Santor, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, Wojciech Pokora, popularny aktor komediowy czy niezapomniany Jan Kobuszewski. W Polsce otwarto lotnisko na Okęciu w Warszawie a w USA Walt Disney zakończył pracę nad pierwszym filmem o Kaczorze Donaldzie.

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1934 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1934. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1934. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1934 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1935

  49,00 59,00 

  Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1935, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1935!

  Rok 1935. Napięcie pomiędzy Polską a Niemcami rośnie: Adolf Hitler rozpoczyna zbrojenie powołując do życia Wehrmacht i zrywając traktat wersalski, to wiedzą wszyscy, ale czy wiedzieliście, że w Prusach Wschodnich na listę ksiąg zakazanych wpisano “Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza? W USA na świat przychodzą dwie sławy, które zawojują niebawem świat estrady i filmu: w stanie Missisipi urodził się przyszły król rock and rolla Elvis Presley, a w Nowym Jorku swoje przyjście na świat obwieścił Woody Allen, reżyser i jakże charakterystyczny aktor. W USA a w ogóle wiele się wtedy działo – rozpoczęto sprzedaż gry Monopoly oraz zastosowano pierwszy licznik parkingowy do pobierania opłat a Amerykanin Wallace Carothers wynalazł nylon. Prawdziwe rewolucje! 

  Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1935 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1935. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1935. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.

  Nie czekaj, zamów Kartę TO BYŁ ROK 1935 jeszcze dzisiaj i spraw radość bliskim! To był także ich rok!

  UWAGA!
  Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1936

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1936, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1936.                                                                                                                  
  • Rok 1936. Jeśli ktoś urodził się w tym właśnie roku, to ma się czym szczycić , bo jego przyjście na świat nastąpiło w naprawdę doborowym towarzystwie, by wymienić tylko kilka osobistości: Marian Kociniak, niezapomniany Franek Dolas z komedii “Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, Edyta Wojtczak, spikerka – jedna z ikon Telewizji Polskiej, Anna German, piosenkarka, laureatka wielu festiwali, czy Agnieszka Osiecka, autorka tekstów ponad 2 tys. piosenek. A w dalekiej Argentynie na świat przychodzi Jorge Mario Bergoglio, tak, tak – przyszły papież Franciszek. Świat zmierza jednoznacznie do wojny – na początek straszna wojna domowa w Hiszpani, gdzie Francisco Franco ogłasza bunt przeciw Republice.  Za zaledwie 3 lata wybuchnie piekło…                                                       
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1936 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1936. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1936. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1937

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1937, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1937.                                                                                                                  
  • Rok 1937. Ileż się wtedy dzieje! Do kin wchodzi animowany film z Kaczorem Donaldem w głównej roli a w Polsce, w Małkini na świat przychodzi Stanisław Tym, aktor i satyryk i to właśnie w tym roku Margaret Mitchell otrzymała nagrodę Pulitzera za kultową już powieść “Przeminęło z wiatrem”. W Japonii powstały firmy Canon oraz Toyota a w Chicago utworzono pierwszy na świecie bank krwi. Niestety, świat zmierza ku wojnie wielkimi krokami, w Hiszpanii trwa straszna wojna domowa, którą Niemcy traktują jak poligon doświadczalny – niemiecki Legion Condor zbombardował baskijską Guernikę w Hiszpanii a w stalinowskiej ZSRR zamordowano ponad 110 tys. osób polskiej narodowości. Z pozytywnych wieści – to właśnie w tym roku w Londynie został uruchomiony pierwszy telefoniczny numer alarmowy na świecie. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1937 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1937. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1937. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1938

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1938, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1938.                                                                                                                  
  • Rok 1938. Ileż wtedy emocji, choć świat zmierza ku wojnie. Niemcy najpierw przyłączają Austrię do Rzeszy, po czym po niesławnym Układzie monachijskim  uzyskują zgodę na aneksję części Czechosłowacji i zajmują Kraj Sudetów, a wojska polskie wkraczają na czechosłowackie Zaolzie. W Belgii urodziła się Violetta Villas, słynna polska piosenkarka, w Lublinie – Bohdan Łazuka, a w Krakowie – Bożena Walter, prezenterka telewizyjna. W Anglii węgierski wynalazca i dziennikarz László Bíró opatentował długopis a w Polsce, choć trudno w to uwierzyć, wyemitowano pierwszy w Polsce eksperymentalny program telewizyjny. No i wisienka na torcie – Jan Kiepura wystąpił po raz pierwszy w Metropolitan Opera a w biednej i pustynnej Arabii Saudyjskiej odkryto złoża ropy naftowej. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1938 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1938. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1938. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1939

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1939, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1939.                                                                                                                  
  • Rok 1939. Choć dziś brzmi to jak kiepski żart, Adolf Hitler został Człowiekiem Roku 1938
   amerykańskiego tygodnika “Time”, wojska niemieckie wkroczyły do stolicy Czechosłowacji – Pragi, w Moskwie podpisano pakt o nieagresji między ZSRR i III Rzeszą (słynny pakt Ribbentrop –Mołotow), a do Gdańska wpłynął niemiecki szkolny okręt liniowy Schleswig-Holstein. Z pewnością tego nie wiesz, ale to właśnie w tym roku na świat przyszły takie sławy jak Olga Lipińska, reżyserka
   i satyryczka, Jan Nowicki, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, Włodzimierz Press czy  Krzysztof Zanussi. I choć we wrześniu wybuchła straszliwa wojna, to w grudniu odbył się pierwszy koncert noworoczny filharmoników wiedeńskich. Świat pogrążył się w chaosie na następne kilka lat.
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1939 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1939. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1939. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1940

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1940, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1940.                                                                                                                  
  • Rok 1940. Trwa straszna wojna, kapituluje Francja i powstaje kolaborancki rząd Vichy ORAZ Rozpoczęła się powietrzna bitwa o Anglię pomiędzy niemiecką Luftwaffe a brytyjskim RAF-em. Jednak nie cały świat zdaje się ją dostrzegać – w USA podczas 12. ceremonii wręczenia Oscarów “Przeminęło z wiatrem” nagrodzono aż ośmioma statuetkami, a na ekranach w Stanach debiutuje Królik Bugs. Miną jeszcze 2 lata zanim USA włączą się do wojny… W Nowym Jorku urodził się aktor Al Pacino, a w San Francisco – Bruce Lee, amerykańska gwiazda kina akcji i filmów karate. Mimo wojny, to jednak dobry rok dla nauki, to właśnie wtedy zastosowano po raz pierwszy penicylinę (na myszach) w Anglii – rozpoczyna się era antybiotyków. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1940 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1940. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1940. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1941

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1941, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1941.                                                                                                                          
  • Rok 1941. Trudny rok. Kolejny rok straszliwej wojny: trwa zagłada narodu żydowskiego, Niemcy napadają na ZSRR w ramach operacji “Barbarossa”, a japoński atak na amerykańską bazę wojskową Pearl Harbor na Hawajach powoduje włączenie się USA do wojny. Rok 1941 miał jednak i jaśniejsze karty, bo to właśnie wtedy przyszły na świat takie tuzy polskiego kina jak Pola Raksa, pamiętna Marusia z filmu “Czterej pancerni i pies”, czy Kazimierz Kaczor, słynny Leon Kuraś i nie mniej popularny Jan Serce z kultowych filmów emitowanych trzydzieści lat później. Polską scenę muzyczną wprost trudno sobie wyobrazić bez urodzonego w 1941 roku barda i poety – Wojciecha Młynarskiego, piosenkarki Heleny Majdaniec – przyszłej “królowej polskiego twista” czy legendy polskiej piosenki – Stana Borysa. No i Mirosław Hermaszewski, który trzydzieści siedem lat później, jako pierwszy i dotychczas jedyny Polak, odbędzie lot w kosmos.                                                                   
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1941 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1941. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1941. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.               
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1942

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1942, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1942.                                                                                                                  
  • Rok 1942. Trwa wojenna zawierucha i choć do końca wojny jeszcze trzeba będzie poczekać, to Niemcy dostali pierwszego łupnia pod Tobrukiem, Armia Czerwona wyprowadza ofensywę spod Stalingradu, a bombowce RAF-u bombardują niemieckie miasta. To w tym właśnie roku przyszło na świat kilkoro artystów, bez których trudno wyobrazić sobie kilka późniejszych dekad: Krzysztof Klenczon, Piotr Szczepanik czy Jonasz Kofta. A na murach walczącej stolicy po raz pierwszy pojawia się słynna kotwica, znak Polski walczącej.                                                                                                             
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1942 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1942. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1942. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 

   

  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1943

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1943, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1943.                                                                                                                  
  • Rok 1943. Wojna trwa, ale powoli szala zwycięstwa zaczyna się przechylać na korzyść Aliantów. Niemcy rozpoczęli prace ekshumacyjne w Katyniu, w Warszawie wybucha powstanie w getcie żydowskim, Niemcy ponoszą klęskę w Afryce a włoski dyktator Benito Mussolini zostaje pozbawiony władzy i aresztowany, Włochy kapitulują. Rok 1943 to rok, w którym na świat przyszło wiele polskich sław: Lech Wałęsa, działacz opozycji antykomunistycznej, pierwszy przewodniczący NSZZ
   Solidarność; prezydent RP, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Marian Opania – aktor i artysta kabaretowy, Karin Stanek – piosenkarka, Bronisław Cieślak, odtwórca roli oficera MO Sławomira Borewicza w serialu telewizyjnym 07 zgłoś się czy Tadeusz Nalepa – legenda polskiego bluesa. W roku wojny i pożogi świat ujrzała też być może najpiękniejsza książka dla dzieci (i dorosłych!) “Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego… 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1943 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1943. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1943. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1944

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1944, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1944.                                                                                                                  
  • Rok 1944. Wojna trwa i choć front wschodni zbliża się do Polski, to najczarniejsze karty narodu polskiego dopiero mają nastąpić. Armia Czerwona zlikwidowała trwającą 900 dni niemiecką blokadę Leningradu a w Normandii lądują Alianci – co jest największą operacją desantowa w historii. W Powstaniu Warszawskim polegli poeci Krzysztof Kamil Baczyński oraz Tadeusz Gajcy, trwa rzeź cywilnych mieszkańców miasta, a w Moskwie powstał zależny od ZSRR Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego, zalążek komunistycznego rządu po wojnie. Powstała też Milicja Obywatelska. Bez roku 1944 trudno jednak wyobrazić sobie polską scenę estradową – to wtedy właśnie na świat przyszedł Andrzej Rosiewicz, piosenkarz, kompozytor, satyryk, tancerz i choreograf, Michaj Burano, wokalista zespołu Niebiesko-Czarni, czy Andrzej Zieliński, kompozytor, pianista i wokalista zespołu Skaldowie.  
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1944 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1944. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1944. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1945

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1945, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1945.                                                                                                                  
  • Rok 1945. Wojna zbliża się do nieuchronnego końca – w słonecznej Italii rozstrzelano dyktatora i bufona Benito Mussoliniego, a drugi faszystowski satrapa z Niemiec popełnił samobójstwo w berlińskim bunkrze. Amerykanie zrzucają bombę atomową na Hiroszimę i Nagasaki. W Krakowie ukazało się pierwsze wydanie tygodnika “Przekrój” . Trudno wyobrazić sobie polską estradę bez takich sław które przyszły na świat właśnie w 1945 roku, jak Daniel Olbrychski, Jerzy Zelnik, Maryla Rodowicz czy Marek Grechuta. To właśnie w tym roku powołano do życia ONZ.
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1945 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1945. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1945. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1946

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1946, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1946.                                                                                                                  
  • Rok 1946. Rok po wojnie, w Polsce zaczyna się panoszyć komunistyczna władza, a na świecie rozpoczyna się tzw. zimna wojna – właśnie w tym roku określenia tego użył po raz pierwszy Winston Churchill. W Londynie odbyła się parada zwycięstwa wojsk alianckich, bez udziału żołnierzy polskich a w Polsce dbyło się referendum ludowe, sfałszowane przez władze komunistyczne. To w tym właśnie roku przyszedł na świat genialny aktor Piotr Fronczewski a Karol Wojtyła – przyszły Paież-Polak otrzymał święcenia kapłańskie. Aha – no i czy wiesz, że to właśnie w tym roku w Paryżu po raz pierwszy zaprezentowano bikini – dwuczęściowy damski kostium kąpielowy?
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1946 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1946. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1946. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1947

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1947, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1947.                                                                                                                  
  • Rok 1947. Świat odbudowuje się po kataklizmie wojny. Polska pod naciskiem ZSRR odrzuca “Plan Marshalla”, plan pomocy gospodarczej dla Europy, ale dzielnie buduje socjalizm: w Polsce Wincenty Pstrowski w liście do górników wzywa do współzawodnictwa pracy i przekraczania norm. Powstają “Zakazane piosenki”, film Leonarda Buczkowskiego, pierwszy nakręcony w powojennej Polsce. W Nowej Soli urodził się Seweryn Krajewski, piosenkarz, przyszły lider zespołu Czerwone Gitary, a w Nowym Jorku zaprezentowano aparat do fotografii błyskawicznej Polaroid a przedsiębiorstwo AT&T pokazało pierwszy tranzystor. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1947 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1947. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1947. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.              
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1948

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1948, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1948.                                                                                                                  
  • Rok 1948. Ależ bogaty w wydarzenia rok! Proklamacja niepodległości Izraela, w Japonii powstaje koncern motoryzacyjny Honda a w Polsce – Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca
   “Mazowsze”. To w tym właśnie roku na świat przyszedł Wojciech Mann, dziennikarz
   muzyczny, satyryk, prezenter telewizyjny oraz Krzysztof Materna – tak! obaj urodzili sięw tym samym roku. Inne sławy z tego rocznika to Jan Tomaszewski – legendarny bramkarz reprezentacji Polski, zdobywca trzeciego miejsca na Mundialu w RFN w 1974 r. i srebrnego na Olimpiadzie w Montrealu w 1976 r. czy też Bożena Dykiel – wspaniała aktorka komediowa. W Paryżu został zaprezentowany kultowy już Citroën 2CV. Ludność Polski wyniosła zaledwie 24 mln osób…   
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1948 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1948. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1948. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1949

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1949, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1949.                                                                                                                  
  • Rok 1949. Komunistyczna władza umacnia się w Polsce, utworzono pierwsze PGR-y, a Konstanty Rokossowski zostaje mianowany ministrem obrony narodowej i Marszałkiem. Za obowiązujący w twórczości artystycznej przyjęto tzw. socrealizm. Ukazał się pierwszy numer “Świata Młodych”, urodziła się Danuta Wałęsa, przyszła pierwsza dama, żona przywódcy Solidarności, bracia Lech i Jarosław Kaczyńscy, aktorka Ewa Szykulska, czy aktor i satyryk Janusz Rewiński. W Waszyngtonie został podpisany Traktat Północnoatlantycki powołujący do życia NATO. Świat wkracza w okres zimnej wojny.  
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1949 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1949. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1949. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1950

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1950, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1950.                                                                                                                  
  • Rok 1950. Cóż to był za rok! ZSRR ogłosił, że dysponuje bombą atomową, a polskie Ministerstwo Rolnictwa poinformowało o zrzuceniu przez USA masowej ilości stonki ziemniaczanej na Polskę. Założono Europejska Unia Nadawców – popularną Eurowizję, choć telewizja była dopierio w powijakach. Ale jakie sławy przyszły wówczas na świat – Zbigniew Wodecki, piosenkarz i kompozytor, Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera czy Anna Jantar, jedna
   z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Dla polskiego sportu był to bardzo dobry rok – w Malborku urodził się Grzegorz Lato, polski piłkarz i medalista Mistrzostw Świata; w 1974 r. król
   strzelców mundialu w RFN,  a w Dobromierzu – Stanisław Szozda, polski kolarz i zwycięzca Wyścigu Pokoju. Ze Spisu Powszechnego wynikało, że w Polsce liczba mieszkańców wynosiła 25 milionów. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1950 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1950. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1950. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1951

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1951, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1951.                                                                                                                    
  • Rok 1951. To już ponad siedemdziesiąt lat temu… Szósty rok pokoju od zakończenia wojennego koszmaru. Jednak zupełnie pokojowo wcale nie było: w Polsce komunistyczna władza bezwzględnie i okrutnie likwidowała pozostałości podziemia, a na świecie Chiny zajęły Tybet, rozpoczynając trwającą do dziś jego krwawą okupację. Na dodatek w Korei kolejny rok toczyła się wojna, która miała utrwalić podział półwyspu na dwa kraje, a w Izraelu właśnie powstawał “Mosad”. W Polsce trwa odbudowa kraju z wojennych zniszczeń, a pojawienie się marek samochodów takich jak osobowej “Warszawy” oraz ciężarowego “Stara” dało prawdziwy początek krajowej motoryzacji.  Urodzeni w 1951 mają bardzo elitarne towarzystwo, bo to właśnie wtedy na świat przychodzi także Olga Jackowska, zwana później “Korą”, Zbigniew Hołdys – późniejszy lider Perfectu, Przemysław Gintrowski – bard Solidarności, albo aktorzy takiej sławy jak Anna Dymna czy Zbigniew Zborowski… 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1951 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1951. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1951. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1952

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1952, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1952.                                                                                                                  
  • Rok 1952. To już ponad siedemdziesiąt lat temu… Ależ to był rok, ileż się wtedy na świecie działo… To właśnie wtedy oficjalnie narodziła się nazwa PRL. Poza tym, na znak “przyjaźni polsko-radzieckiej”, Towarzysz Stalin decyduje postawić w Warszawie wśród wojennych zgliszczy Pałac Kultury i Nauki, który do dziś jest symbolem polskiej stolicy. Po raz pierwszy w krajach słowiańskich obchodzono dzień dziecka, a przy Związku Harcerstwa Polskiego powstaje oficjalny zespół “Gawęda”. Na świecie też sporo się dzieje: Elżbieta II wstępuje na tron w Wielkiej Brytanii a Albert Einstein odrzuca propozycję objęcia urzędu prezydenta Izraela. No i kropka nad i: w Kalifornii po raz pierwszy odbyły się wybory piękności Miss Universe – zwyciężyła … Finka!                                           
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1952 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1952. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1952. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1953

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1953, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1953.                                                                                                                  
  • Rok 1953. To już 70 lat temu! Ależ to był rok, ileż się wtedy na świecie działo! Świat powoli dźwiga się z katastrofy jaką była II Wojna Światowa, a najczarniejsze lata komunizmu właśnie nadchodzą. Przy tym idzie postęp i nowe technologie: TVP rozpoczyna regularną emisję krótkich programów w każdy piątek, na tron wstępuje królowa Elżbieta (to zresztą też pierwsza koronacja transmitowana przez telewizję!) a w ZSRR umiera dyktator i zbrodniarz Józef Stalin, odpowiedzialny za śmierć milionów ludzi. To też właśnie w tymże roku po raz pierwszy został zdobyty najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest, a dokonują tego Edmund Hillary wraz z Szerpą Tenzingiem Norgayem. No i to właśnie w roku 1953 ukazał się, hmmm…. pierwszy numer “Playboya” 😉 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1953 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1953. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1953. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia.              
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1954

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1954, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1954.                                                                                                                  
  • Rok 1954. To był zdecydowanie dobry rok! Ukazał się debiutancki singiel Elvisa Presleya That’s All Right a w Mount Vernon w stanie Nowy Jork urodził się Denzel Washington, lubiany amerykański aktor. W Polsce urodził się wtedy Aleksander Kwaśniewski, jako jedyny do tej pory dwukritny prezydent kraju. W Wielkiej Brytanii opublikowano pierwszy tom powieści J.R.R. Tolkiena Władca Pierścieni, Japonia pokazała światu arcydzieło swojej kinematografii pt. “Godzilla”,  w USA zniesiono segregację rasową w szkołach a w Polsce można było obserwować całkowite zaćmienie Słońca! No i to właśnie wtedy przedsiębiorstwo Texas Instruments zaprezentowało pierwsze kieszonkowe radio tranzystorowe – rewolucja młodzieżowa zbliżała się wielkimi krokami! 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1954 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1954. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1954. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1955

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1955, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1955.                                                                                                                  
  • Rok 1955. Piękny i jakże bogaty w wydarzenia rok – warto go zapamiętać. To wtedy właśnie debiutuje Andrzej Wajda ze swoim filmem wojennym “Pokolenie” a Elvis Presley po raz pierwszy wystąpił w telewizji. Po raz pierwszy także wydano Księgę Rekordów Guinnessa a w USA w miejscowości Des Plaines w amerykańskim stanie Illinois otwarto pierwszą restaurację McDonald’s a młodziutka uzdolniona muzycznie 13-letnia dziewczynka, Barbra Streisand, nagrała swoją pierwszą piosenkę. Jeśli wśród przyjaciół lub rodziny masz osoby urodzone w 1955 roku to znajdują się w bardzo elitarnym artystycznym otoczeniu takich gwiazd jak Jan Borysewicz z Lady Pank, Czesław Lang, polski kolarz szosowy czy Izabela Trojanowska, piosenkarka i aktorka.  A co w stolicy? Otóż oficjalnie otwarto Pałac Kultury i Nauki oraz Stadion Dziesięciolecia.   
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1955 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1955. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1955. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1956

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1956, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1956.                                                                                                                  
  • Rok 1956. Komunizm w Polsce trzyma się mocno, ale idzie lekka odwilż, zwłaszcza po referacie Nikity Chruszczowa “O kulcie jednostki i jego następstwach” podczas XX Zjazdu KPZR: na skutek amnestii aż 35 tys. więźniów politycznych opuszcza więzienia choć władza powołuje do życia oddziały ZOMO, które jeszcze okryją się złą sławą. To wtedy właśnie urodził się Janusz Panasewicz, wokalista, autor tekstów i członek zespołu Lady Pank oraz Ryszard Riedel, legendarny lider zespołu Dżem, a także Zbigniew Boniek, legenda polskiej piłki nożnej, były prezes PZPN. No i to wówczas właśnie świat poznaje nową ikonę seksu – Brigitte Bardot – która debiutuje w filmie “I Bóg stworzył kobietę”… Ech, ten rok 1956!   
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1956 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1956. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1956. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1957

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1957, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1957.                                                                                                                  
  • Rok 1957. Aż trudno uwierzyć ile się wtedy działo! Ukazało się pierwsze wydanie miesięcznika dla dzieci “Miś”, pierwszy numer “Wieczoru Wybrzeża”, “Polityki” oraz “Ekranu” a w “Świecie Młodych” ukazał się pierwszy odcinek serii komiksowej Tytus, Romek i A’Tomek. W USA naukowcy dochodzą do przerażającego wniosku, że palenie papierosów powoduje raka a w Europie powstaje EWG, która da z czasem podwaliny pod powstanie Unii Europejskiej.  Aha – jeśli myślicie że epidemie zaczęły się teraz, to w 1957 roku epidemia grypy azjatyckiej zabija około 1 mln osób na całym świecie…                   
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1957 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1957. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1957. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1958

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1958, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1958.                                                                                                                  
  • Rok 1958. Zaczyna się powoli epoka rock and rolla – choć jej lider, Elvis Presley, właśnie został powołany do wojska. Rok 1958 to pierwsze notowanie listy przebojów Billboard Hot 100: zwycięża utwór “Poor Little Fool” Ricky’ego Nelsona. W Polsce Karol Wojtyła został mianowany biskupem, debiutuje samochód dostawczy “Żuk” a  Władysław Gomułka rzuca hasło: “Tysiąc szkół na tysiąclecie państwa polskiego”, dzięki któremu polska edukacja ulegnie znacznemu przyspieszeniu. To wtedy właśnie w Bułgarii zaczęła się budowa kurortu o bajecznej nazwie “Słoneczny Brzeg”, który może pamiętasz ze swoich własnych wakacji?  
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1958 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1958. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1958. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1959

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1959, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1959.                                                                                                                  
  • Rok 1959. Rok zdarzeń ze wszech miar fascynujących, nie do końca wyjaśnionych, a przynajmniej bardzo dziwnych: tragedia na Przełęczy Diatłowa na Uralu w Rosji stanowiąca zagadkę do dzisiaj, czy też – trudno w to uwierzyć! – domniemana, nigdy nie potwierdzona, katastrofa UFO w porcie w Gdyni albo Cud na Nowolipkach w kościele św. Augustyna w Warszawie! Do cudów nie należała krwawa rewolucja kubańska: w jej wyniku Fidel Castro obejmuje władzę na Kubie, albo oficjalne zaliczenie Alaski do USA jako należący do niej 49 stan, w jej ślad niebawem pójdą Hawaje, które po referendum dołączyły do USA jako stan numer 50. Polskie Radio rozpoczęło w 1958 regularne nadawanie audycji w języku … esperanto, a radziecka sonda kosmiczna Łuna 3 wykonała pierwsze zdjęcia niewidocznej strony Księżyca! No czyż to wszystko nie dziwne i fascynujące?  
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1959 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1959. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1959. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1960

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1960 starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1960.                                                                                                                  
  • Rok 1960. Kończy się kolonialny sen Francji, Wielkiej Brytanii i Belgii, bo to rok uznawany oficjalnie za Rok Afryki – aż 17 państw uzyskuje niepodległość. Sprawiedliwości także dzieje się zadość, kiedy izraelski Mosad brawurowo porywa nazistowskiego zbrodniarza wojennego Adolfa Eichmanna w Argentynie i wywozi do Izraela. Bez dwóch zdań to także rok muzyki: działający od 1957 roku w Liverpoolu zespół muzyczny przybiera nazwę The Beatles a na amerykańskie listy przebojów wdziera się utwór Chubby’ego Checkera “The Twist”; odtąd cały świat wariuje na punkcie nowego tańca. W kinematografii podczas 32. ceremonii wręczenia Oscarów “Ben-Hur” deklasuje rywali i zdobywa aż 11 statuetek. Polscy filmowcy również przenieśli nas w przeszłość oferując “Krzyżaków”, na których miały wychować się całe przyszłe pokolenia.. 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1960 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1960. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1960. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1961

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1961, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1961.                                                                                                                   
  • Rok 1961. Ach, co to był za rok! Rok światowych niepokojów i przełomów: w Ameryce John F. Kennedy zostaje 35-tym prezydentem USA, w Niemczech rozpoczyna się budowa muru berlińskiego, a Jurij Gagarin jako pierwszy człowiek okrąża ziemię na pokładzie swojego statku “Wostok”, irytując Stany Zjednoczone, które w rewanżu obiecują wysłanie do końca dekady pierwszego człowieka na Księżyc. Na dodatek na Kubie na długie lata rządy przejmuje Fidel Castro i ogłasza budowanie tam komunizmu. W Polsce program telewizyjny emitowany jest po raz pierwszy przez cały tydzień, a w Sopocie odbywa się I Międzynarodowy Festiwal Piosenki.  I to właśnie wtedy, w 1961 roku, urodził się 30-to milionowy obywatel Polski: kto wie, czy nie był nim właśnie ktoś Ci bliski? 
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1961 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1961. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1961. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1962

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1962, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1962.                                                                                                                  
  • Rok 1962. Wbrew cyferce “dwa” w nazwie roku, wiele rzeczy odbywało się w nim po raz pierwszy. Telewizja Polska pokazała pierwszą dobranockę dla dzieci (kto dziś pamięta “Jacka i Agatkę”?), a na świecie zadebiutował pierwszy film o przygodach brytyjskiego agenta 007 “Doktor No”, w którego rolę wcielił się Sean Connery, przez wielu uważanych za najlepsze uosobienie Jamesa Bonda. My nad Wisłą też mieliśmy swój film przygodowy z elementami sensacji, czyli premierę filmu “O dwóch takich, co ukradli księżyc”, w którym w rolę Jacka i Placka wcielili się bracia Kaczyńscy. W roku 1962 świat ujrzał pierwszy singiel grupy The Beatles “Love Me Do” (październik) a w magazynie muzycznym “Jazz News” Brian Jones zamieszcza ogłoszenie o naborze muzyków do nowo powstającego zespołu, który wkrótce zawojuje świat pod nazwą The Rolling Stones. To rok przemian w kościele: inauguruje obrady zwołany przez papieża Jana XXIII Sobór Watykański II, a na Kubie rozpoczyna się kryzys, przez który cały świat stanął znowu na progu nowej wojny światowej. Niebezpieczeństwo przeszło o włos…
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1962 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1962. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1962. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1963

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1963, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1963.                                                                                                                  
  • Rok 1963. To pamiętny rok, zwłaszcza dla Ameryki – to wtedy Martin Luther King przed tłumem 250 tys. Amerykanów wygłosił przemówienie używając pamiętnych do dziś słów “Mam marzenie”, a inny wizjoner USA, John F. Kennedy, 35. prezydent, został zamordowany w Dallas – sprawa do dziś pozostaje jedną z największych niewyjaśnionych tajemnic współczesnego świata. W 1963 roku Watykan dopuszcza sprawowanie mszy w językach narodowych, a nie po łacinie, co jest prawdziwym rewolucyjnym przełomem. We Wrocławiu prawdziwy horror – szaleje epidemia ospy, a miasto poddane jest blokadzie przez kilka miesięcy. Inny horror, a właściwie thriller, wprawdzie tylko filmowy, serwuje widzom Alfred Hitchcock pokazując premierę “Ptaków”. A radziecka kosmonautka Walentina Tierieszkowa leci w kosmos. Nu wot, maładiec…
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1963 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1963. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1963. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit!
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1964

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1964, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1964.                                                                                                                  
  • Rok 1964. Rok pod znakiem wielkich nazwisk z całego świata: Martin Luther King z USA otrzymał pokojową nagrodę Nobla, a przyszły noblista, Nelson Mandela z RPA, został skazany na dożywocie. Leonid Breżniew obejmuje urząd I sekretarza Komitetu Centralnego KPZR z zadaniem umacniania komunizmu w krajach Europy Wschodniej i Środkowej, a w katedrze na Wawelu odbył się ingres arcybiskupi Karola Wojtyły, przyszłego papieża, który w obaleniu komunizmu będzie miał swój znaczny osobisty udział. To wtedy właśnie Francja i Wielka Brytania podjęły decyzję o budowie tunelu pod kanałem La Manche, a The Rolling Stones wydali swój debiutancki album. Rok 1964 to także początek wojny w Wietnamie. Odtąd nic już nie będzie takie samo…
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1964 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1964. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1964. O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę
 • Karta Pamiątkowa ToByłRok 1965

  49,00 59,00 
  • Najważniejsze wydarzenia historyczne z roku 1965, starannie wyselekcjonowane i zebrane na eleganckim grubym satynowanym kartonie w formacie A4 to znakomity i innowacyjny prezent na urodziny dla urodzonych w roku 1965.                                                                                                                  
  • Rok 1965. Ależ się wtedy działo na świecie! USA wysyła na wojnę w Wietnamie bataliony piechoty, wikłając kraj w krwawy konflikt, który będzie miał olbrzymie konsekwencje dla tego i przyszłych pokoleń. W Polsce za to pokojowo: polscy biskupi piszą list do episkopatu niemieckiego “Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”, co budzi sprzeciw komunistycznych władz. PRL kwitnie:  podpisano umowę licencyjną z Fiatem na produkcję w kraju modelu 125p, a w Warszawie przy ul. Ożarowskiej oddano do użytku tysięczną szkołę tzw. tysiąclatkę. To w tym roku Telewizja Polska emituje premierowy odcinek kultowego już serialu “Wojna domowa” w reżyserii Jerzego Gruzy, oraz nie mniej wciągający, choć trochę już dziś zapomniany – “Kapitan Sowa na tropie”. I wisienka na torcie: w najgłębszych ciemnościach PRL-u powstaje zespół-fenomen “Czerwone Gitary”, który gra po dziś dzień.
  • Nie czekaj i zamów już dziś Kartę TO BYŁ ROK z rokiem 1965 – spraw przyjemność Babci lub Dziadkowi, Tacie lub Mamie. Podaruj im nostalgiczną podróż w czasie do roku ich urodzenia! Przekonaj się, jak bardzo ich zaskoczysz niecodziennym prezentem! Awers Karty zawiera zbiór starannie wyselekcjonowanych wydarzeń historycznych, a rewers jest kalendarzem z roku 1965. Co najważniejsze, do wydarzeń, jakie nie schodziły wówczas z pierwszych stron gazet, możesz dodać „personalizację”, czyli dowolne wydarzenie, szczególnie ważne dla Ciebie i Twojej Rodziny, które wpiszesz swoimi słowami składając zamówienie, a my przeniesiemy je na Kartę TO BYŁ ROK 1965.  O wpisanie „personalizacji” poprosimy Cię na ostatnim etapie podczas składania zamówienia. 
  • UWAGA! Zanim kupisz, sprawdź nasz absolutny best-seller Kartę Premium dostępną tutaj Karta Premium w której Twoje wydarzenie rodzinne potraktujemy tak jak na to zasługuje, czyli jeszcze bardziej wyjątkowo. Z Twoim autorskim opisem i wyróżnieniem daty na górze strony. To absolutny hit! 
  Wybierz kartę